Гарантована пам’ять — це обсяг оперативної пам’яті, виділений під потреби конкретного VPS, і доступний будь-якої миті.

vSWAP — це додаткова пам’ять, що розміщується в оперативній пам’яті фізичного носія, яка може бути доступна вашому VPS за наявності на VPS-носії достатньої кількості пам’яті, що не використовується в даний момент. Іншими словами, якщо на носії є вільна пам’ять, незатребувана іншими віртуальними машинами, ваш VPS може отримати більший обсяг оперативної пам’яті аж до ліміту. Зазвичай vSWAP використовується для менш активних програм, ніж гарантована пам’ять. На відміну від «динамічної пам’яті», що пропонується іншими хостинговими провайдерами, дані, що знаходяться в vSWAP пам’яті, не можуть бути втрачені. Завдяки цій особливості запущені програми не будуть аварійно завершуватися.

Доступна пам’ять (також відома як Burstable RAM) — це додаткова пам’ять, що розміщується в оперативній пам’яті фізичного носія, яка може бути доступна вашому VPS за наявності на VPS-носії достатньої кількості пам’яті, що не використовується в даний момент. Однак, її головний недолік — ця пам’ять може бути «відібрана» у VPS, якщо вона знадобиться іншим віртуальним машинам, розташованим на фізичному носії. У зв’язку з цим ми відмовилися від використання «доступної пам’яті» і перейшли на використання vSWAP.

SWAP — це додаткова пам’ять, що розміщується на логічному розділі жорсткого диска фізичного носія, яка може бути використана у разі вичерпання гарантованого обсягу оперативної пам’яті. Зазвичай операційна система використовує SWAP для менш активних програм, замість гарантованої пам’яті. Ви можете самостійно визначати, наскільки активно використовуватиметься параметр SWAP, за допомогою підключення по SSH. SWAP використовується в операційній Linux і є аналогом файлу підкачки, що використовується в операційній системі Windows.