На жаль, ми не надаємо сервер для пересилання пошти (поштовий релей).

Насамперед необхідно відзначити, що налаштування поштових доменів та облікових записів може значною мірою полегшити використання будь-якої панелі керування хостингом (наприклад cpanel, directadmin, webuzo).

Якщо ж немає бажання чи можливості використовувати панель керування, конфігураційні файли доведеться правити вручну.

Незалежно від використання панелі керування необхідно переконатися в тому, що ім’я, яке передається в helo, відповідає PTR запис для IP адреси, з якої проводитися з’єднання.

Наприклад, якщо IP=10.10.10.10, hostname=server.example.com, тоді для даної IP-адреси необхідно встановити PTR запис server.example.com. Ви можете зробити це на панелі керування SolusVM, вибравши ВПС і натиснувши на вкладку «Мережа».

Що стосується hostname, то в першу чергу воно має бути FQDN ім’ям, тобто містити як домен так і ім’я вузла.

server.example.com — приклад FQDN імені, де домен example.com, а server ім’я вузла в домені.

Postfix використовує hostname, визначений у самій системі, якщо він явно не заданий у конфігураційному файлі. Найкращою практикою є явне визначення всіх параметрів у конфігураційному файлі. У цьому ж файлі може знадобитися вказати яким хостам дозволено відправляти пошту без авторизації.

Увага. У жодному разі не можна дозволяти робити це невідомим вам хостам (IP-адресам). Так як у даному випадку сервер буде відкритим поштовим релеєм і через нього дуже швидко почне поширюватися спам зловмисниками. Єдиним хостом, який можна вказати, є localhost (127.0.0.1).

Це можна зробити, вказавши

mynetworks_style = host

або ж явно вказавши один хост у списку

mynetworks = 127.0.0.1

Якщо в конфігурації не дозволено відправлення з локального хоста, ви можете отримувати помилку relay not permitted.

Тим не менш, ми хочемо відзначити, що найкращою практикою є створення облікових записів і надсилання листів з використанням авторизації навіть з localhost.