Пакет OpenVPN – Access Server, на відміну від базової збірки, надає можливість адміністрування VPN-сервера через зручний веб-інтерфейс. Підтримується встановлення як на RPM-based (RedHat, CentOS, Fedora) та DEB-based (Debian, Ubuntu) дистрибутиви, так і OpenSuse, що працюють на VPS з ОС Linux.

Важливо! Цей посібник підійде для віртуалізації KVM та послуги Cloud VPS. На VPS, що працює на базі програмної віртуалізації (OpenVZ), OpenVPN налаштувати не вдасться. Це пов’язано з тим, що для організації VPN потрібен спеціальний модуль ядра tun/tap, який ви зможете самостійно підвантажити лише з KVM чи Cloud VPS. Варто зауважити, якщо клієнт і сервер сконфігуровані, немає необхідності конфігурувати роутер, так як пакети будуть проходити повз нього транзитом.

Зміст

  1. Встановлення сервера
  2. Налаштування підключення до Linux
  3. Налаштування підключення до Linux
  4. Налаштування підключення до Windows

Встановлення сервера

Встановлення відбувається так:

1) Підключаємося до сервера SSH з правами root.

2) У своєму браузері переходимо на офіційний сайт OpenVPN, потім у Community . У спливаючому вікні вибираємо розділ Downloads , скроли його вниз і вибираємо пункт Access Server.

3) Створюємо обліковий запис і переходимо до розділу «Get Access Server», коли він відкриється.

4) Вибираємо операційну систему, яка відповідає встановленій на VPS.

5) З списку можливих версій і розрядностей, що з’явився, вибираємо відповідну встановлену на сервері (для 32-розрядних ОС – 32bit, для 64-розрядних – 64bit) і копіюємо в буфер обміну посилання на скачування файлу.

6) Повертаємося до консолі та завантажуємо за скопійованим посиланням необхідний пакет за допомогою команди wget. Приклад:

# wget http:// swupdate.openvpn.org/as/openvpn-as-*.rpm

7) Встановлюємо завантажений пакет:

для RedHat :

# rpm -ivh openvpn-as-*.rpm

для Debian :

# dpkg -i openvpn-as-*.deb

де параметр «-i» ініціалізує установку пакета, параметри «-v»і «–h» виводять деталізований процес встановлення.

8) Змінюємо пароль для користувача openvpn, який є адміністратором за замовчуванням у даному сервісі:

# passwd openvpn

Вводимо новий пароль та підтверджуємо зміну.

9) Після успішної зміни пароля можна підключатися до веб-інтерфейсу OpenVPN для зміни налаштувань відповідно до своїх вимог. За замовчуванням адреса підключення має такий вигляд:

https://Х.Х.Х.Х:943/admin/ (где Х.Х.Х.Х – IP вашого сервера)

10) Автоматичні налаштування та конфігураційні файли для клієнтського підключення можна завантажити підключившись за посиланням клієнта до OpenVPN, яка має наступний вигляд:

https://Х.Х.Х.Х:943/ (где Х.Х.Х.Х – IP вашого сервера)

Як логін-деталі використовуйте або дані адміністратора openvpn, або іншого користувача, який присутній в системі.

Примітка: Якщо ви хочете, щоб адміністратором за замовчуванням був не користувач з ім’ям «openvpn», то ви можете скористатися утилітою зі зміни налаштувань ovpn-init, яка розміщується на сервері в директорії /usr/local/openvpn_as/bin/

Для запуску даної утиліти необхідно перейти до цієї директорії:

cd /usr/local/openvpn_as/bin/

і запустити саму утиліту:

./ovpn-init

Далі слідувати вказівкам програми та заповнювати поля необхідними вам даними.

Налаштування підключення до Linux

Для підключення до OpenVPN-AS з-під Linux необхідно виконати такі кроки:

1. Встановити OpenVPN-клієнт. Найбільш легкий спосіб встановлення — із стандартних репозиторіїв операційної системи. Приклади команд:

RedHat / Fedora / CentOS:

yum install openvpn

Ubuntu / Debian:

apt-get install openvpn

Примітка: рекомендуємо звернути увагу на версії клієнта, що встановлюється, т.к. його версія має бути не нижче 2.1, інакше підключення до AS буде неможливим. Перевірити версію встановленого OpenVPN-клієнта можна командою:

openvpn --version

2. У браузері підключаємося до клієнтської веб-форми OpenVPN з даними будь-якого користувача на сервері. У формі, що з’явилася, вибираємо можливий файл для скачування і зберігаємо його.

Налаштування підключення до Linux

3. Тепер робимо запуск OpenVPN командою:

service openvpn start

Налаштування підключення до Linux

Описані в цьому розділі кроки потрібно виконувати на сторонньому пристрої з операційною системою Linux, тому що тут уже йде клієнтська частина.

1. Копіюємо посилання на клієнт OpenVPN з «Yourself (user-locked profile)» та завантажуємо файл за допомогою команди wget. Примітка: при копіюванні посилання на файл client.ovpn обов’язково вставте –no-check-certificate в кінці команди wget.

2. Після збереження запускаємо OpenVPN-client командою:

openvpn --config /папка/client.ovpn

Налаштування підключення до Windows

1. У браузері підключаємося до клієнтської веб-форми OpenVPN, вводимо дані будь-якого існуючого користувача на VPS, зі списку вибираємо режим Login і натискаємо GO.

Налаштування підключення до Windows

2. У формі, що з’явилася, натискаємо або на кнопку Connect, або на посилання OpenVPN Connect for Windows. Після натискання буде надано для скачування інсталяційний файл з розширенням .msi, який включає як клієнтську програму, так і коректний конфігураційний файл.

3. Після завантаження .msi файлу на комп’ютер і запускаємо його.

4. Встановлення клієнта OpenVPN відбувається автоматично. Після встановлення на робочому столі з’явиться ярлик OpenVPN connect, який необхідно запустити.

5. У вікні вводимо ім’я користувача, що існує на сервері та його пароль, після чого натискаємо на кнопку Connect.

Вікно введення користувача та пароля

6. Статус з’єднання можна відстежувати через іконку OpenVPN-клієнта на панелі завдань.