Підключаємося до VPS по SSH з правами root. Додаємо до системи репозиторій PPTP: Для CentOS 5: rpm -Uvh http://pptpclient.sourceforge.net/yum/stable/rhel5/pptp-release-current.noarch.rpm Для CentOS 6: rpm -Uvh http://pptpclient.sourceforge.net/yum/stable/rhel6/pptp-release-current.noarch.rpm Для Debian використовується стандартний репозиторій. Встановлюємо PPTPd командою: Для CentOS: yum -y install pptpd Для Debian: apt-get install pptpd Відкриваємо файл /etc/pptpd.conf будь-яким текстовим редактором і наприкінці прибираємо коментар (#) […]
VPN
VPN (англ. Virtual Private Network — віртуальна приватна мережа) — загальна назва технологій, які дозволяють забезпечити одне чи декілька мережевих з’єднань (логічну сітку) поверх іншої мережі (наприклад, Інтернет). Не дивлячись на те, що комунікації виконуються по мережам з меншим невідомим рівнем довіри (наприклад, по публічним мережам), рівень довіри до збудованої логічної мережі не залежить від рівня довіри до базових мереж завдяки використанню засообів криптографії (шифрування, аутентифікації, інфраструктури відкритих ключів, засобів для захисту від повторів та змін, які передаються логічною мережею повідомлень).
Встановлення OpenVPN-Access Server на Linux
Пакет OpenVPN – Access Server, на відміну від базової збірки, надає можливість адміністрування VPN-сервера через зручний веб-інтерфейс. Підтримується встановлення як на RPM-based (RedHat, CentOS, Fedora) та DEB-based (Debian, Ubuntu) дистрибутиви, так і OpenSuse, що працюють на VPS з ОС Linux.