Якщо після зміни DNS-записів домену, наприклад, А-запису ви отримуєте стару інформацію, це пов’язано з такими причинами:
Домени
Домен — це частина простору ієрархічних імен у мережі Інтернет, яка обслуговується групою серверів доменних імен (DNS-сервери) і централізовано адмініструється.
Кожний домен має своє унікальне ім’я, а кожний комп’ютер чи сервер, під’єднаний до Інтернету може мати домене ім’я. Між собою домени мають ієрархічний зв’язок у вигляді рівней. Кожний рівень у доменному імені відокремлюється крапкою. Якщо взяти у якості приклада доменне ім’я wiki.vps.ua, то .ua буде доменом першого рівня, .vps — другого, a wiki — третього. Також, слід звернути увагу на існування безіменного кореневого домену, який записується у вигляді крапки. Тобто повний запис доменного імени буде «vps.ua.» і такий варіант запису називаєтся FQDN — Fully Qualified Domain Name, що в перекладі означає «цілком визначене доменне ім’я». FQDN зазвичай використовується при створенні ресурсних записів у файлі доменної зони.
Приватні сервери імен
Створення приватних неймсерверів починається з привласнення ним або «приклеювання» до них (від англійського «glue» – клей, клеїти) IP-адрес серверів, на яких ці неймсервери будуть розміщуватись. Зазвичай доменні імена неймсерверів прийнято створювати на піддоменах ns1, ns2 або dns1, dns2.
Файл DNS зони домену. Основні ресурсні записи
Що таке DNS Доменна система імен (DNS) — це система, що прив’язує IP-адресу до символьного імені домену. Система DNS працює за принципом ієрархії та використовує довільну кількість частин (доменів), що розділяються точкою. Кореневі домени або домени верхнього рівня в інтернеті керуються центром InterNIC (Public Information Regarding Internet Domain Name Registration Services). Кожна країна має свої […]