Створення приватних неймсерверів починається з привласнення ним або «приклеювання» до них (від англійського «glue» – клей, клеїти) IP-адрес серверів, на яких ці неймсервери будуть розміщуватись. Зазвичай доменні імена неймсерверів прийнято створювати на піддоменах ns1, ns2 або dns1, dns2.

Якщо неймсервер, на який спрямований домен, є піддоменом цього домену (у даному випадку, якщо mydomain.com спрямований на ns1.mydomain.com і ns2.mydomain.com), це може призвести до виникнення циклічної залежності. Запити на перетворення домену mydomain.com на IP адресу будуть надсилатися до неймсерверів ns1.mydomain.com і ns2.mydomain.com, а самі неймсервери для перетворення своїх імен на IP адресу будуть звертатися до неймсерверів домену другого рівня (mydomain.com), тобто до себе.

Це призведе до циклу обмінів DNS запитами між локальними та авторитативними DNS-серверами зон (якщо локальний DNS-сервер підтримує рекурсію) або між DNS-клієнтом відвідувача сайту та неймсерверами (якщо локальний DNS-сервер є нерекурсивним і DNS-клієнт підтримує рекурсію). При цьому доменне ім’я так і не буде перетворено на IP-адресу.

Ця проблема вирішується шляхом присвоєння неймсерверам IP адреси (так званий запис «glue record»). Зазвичай це можна зробити на панелі доменного реєстратора. Дані записи мають такий вигляд:

ns1.mydomain.com 31.131.28.145
ns2.mydomain.com 31.131.28.145

Таким чином, після процедури делегування, DNS запит буде надсилатися безпосередньо на IP адресу неймсерверів домену.

Наступним кроком є створення DNS зони на самому неймсервері та зазначення в ній ресурсних записів DNS. Розглянемо процедуру створення доменних зон на прикладі одних із найпоширеніших контрольних панелей хостингу: WHM/cPanel та DirectAdmin. У наведених нижче прикладах DNS зони створюються від імені суперкористувача. При необхідності зони можна створювати від імені інших користувачів із правами адміністратора. Основна ідея створення приватних неймсерверів виглядає так: у межах однієї зони вказуються основні ресурсні записи, а також А-записи для піддоменів ns1.mydomain.com та ns2.mydomain.com.

WHM/cPanel

1. Зайдіть у WHM і перейдіть в меню Home >> DNS Functions >> Add a DNS Zone. Після цього вкажіть сам домен та IP адресу сервера, на який він повинен вказувати, і натисніть кнопку «Add Zone».

Приватні сервери імен - cPanel

2. Перейдіть до меню Home >> DNS Functions >> Edit DNS Zone. Оберіть щойно створену зону та натисніть «Edit».

Вибір зони в WHM

3. Вкажіть необхідні ресурсні записи DNS, включаючи запис А для піддоменів ns1 і ns2, і збережіть (кнопка Save внизу).

Ресурсні записи DNS-WHM

DirectAdmin

1. Зайдіть в Admin Level >> Admin Tools >> DNS Administration . У блоку «Add Zone» вкажіть домен, IP адресу сервера, на який він повинен вказувати і назви неймсерверів. Натисніть кнопку «Add».

Створення доменних зон DirectAdmin

2.2. Додайте необхідні ресурсні записи (включаючи запис A для піддоменів ns1 і ns2) і видаліть непотрібні (якщо вони є).

Додавання ресурсних записів DirectAdmin

2.3. Після редагування, зона має виглядати приблизно так:

Зона в DirectAdmin

Майте на увазі, що для набуття чинності змін може зайняти до 72 годин. Цей час потрібний для оновлення DNS-кешу локальних неймсерверів.