Yum (Yellow dog Updater, Modified) є відкритим пакетним менеджером у Red Hat подібних системах. Був створений для полегшення процесу оновлення системи з урахуванням взаємозв’язків пакетів. Також, Yum здійснює пошук RPM-пакетів у репозиторіях, їх встановлення, відстеження залежностей між пакетами, видалення пакетів, що не використовуються, а також даунгрейд (відкат версії пакета до попередньої).

За промовчанням керування менеджером виконується через консоль, проте є можливість встановити додаткові компоненти для роботи через графічний інтерфейс (PackageKit).

Зміст

  1. Встановлення пакету з репозиторію
  2. Встановлення пакета із файлу .rpm
  3. Видалення пакету
  4. Пошук пакету у репозиторіях
  5. Оновлення системи
  6. Завантаження пакета без встановлення
  7. Виведення залежностей пакету

Основні команди

Загальний шаблон команд для роботи з Yum:

yum [параметр] [команда] [ім'я пакету]

Встановлення пакету з репозиторію

Для встановлення на VPS хостинг будь-якого пакету використовується така команда:

yum install packagename

Якщо потрібно встановити кілька пакетів, то для цього їх необхідно вказати через пробіл:

yum install package1 package2 …

У результаті виконання цих команд Yum здійснить пошук пакету із зазначеним ім’ям у існуючих репозиторіях, виведе інформацію про доступну версію та список залежностей, які необхідні для роботи.

Встановлення пакета із файлу .rpm

Якщо ви завантажили на сервер будь-який пакет у вигляді .rpm файлу, то його можна встановити засобами Yum за допомогою вищеописаної команди install. Раніше для цього використовувалася localinstall. Приклад команди:

yum install package.rpm

В результаті буде здійснено пошук залежностей пакету package.rpm та відображення пропозиції їх встановити. У разі виникнення проблеми з GPG-підписом RPM пакета, можна використовувати параметр --nogpgcheck , який дозволяє обійти цю перевірку та продовжити інсталяцію пакета.

Видалення пакету

Для того, щоб видалити пакет із системи, можна використовувати команду remove або erase:

yum remove packagename

Пошук пакету у репозиторіях

Yum передбачає кілька варіантів пошуку, який виконується командами list, search, provides. Команда list є найпростішим варіантом пошуку. У цьому випадку здійснюється пошук пакетів за назвою.

yum list packagename

Команда search здійснює пошук у назві та описі пакета. Якщо, наприклад, необхідно знайти пакети, які мають зв’язок з vpn, необхідно використовувати команду:

yum search vpn

Команда provides здійснює пошук пакетів, які містять файл із зазначеним ім’ям. Якщо, наприклад, потрібно знайти пакети, які містять файл client , необхідно використовувати команду:

yum provides client

Оновлення системи

Оновлення можна виконати як усієї системи повністю, так і конкретного пакета. Для першого випадку використовується команда:

yum update

Для другого:

yum update packagename

Завантаження пакета без встановлення

Для того, щоб просто скачати собі якийсь пакет із репозиторію, потрібно використовувати команду:

yumdownloader packagename

Виведення залежностей пакету

Для перегляду залежностей будь-якого пакету використовується команда:

yum deplist packagename