Після того, як ви сплатили рахунок на придбання юнітів і увійшли до панелі керування хостингом, ви можете використовувати їх для створення хмарного VPS.

Необхідно натиснути на кнопку «Новый сервер» у лівому нижньому кутку або перейти на вкладку «Серверы» і натиснути кнопку «Создать».

Створення нового хмарного VPS

Натискаємо на кнопку «Создать», після чого відкриється меню, де можна обрати:

  1. Ім’я для хмарного VPS;
  2. Віртуальний дата-центр для майбутнього VPS (ЦОД/VDC);
  3. Конфігурацію (за замовчуванням «Сервер Стандартный»);
  4. Кількість ядер центрального процесора;
  5. Об’єм оперативної пам’яті (ОЗП).

Варто звернути увагу, що продукт «Сервер Стандартный» передбачає, що VPS може мати від 1 до 4 процесорів. Об’єм ОЗП доступний від 1 до 8 ГБ.

Створення сервера хмар

Далі необхідно натиснути «Следующий шаг» і вказати образ операційної системи для майбутнього VPS або створити сервер з чистим диском. Також можна завантажити власний образ ОС.

Створення хмарного VPS - вибір сервера

Далі необхідно натиснути кнопку «Следующий шаг». На цьому етапі можна задати кількість жорстких дисків та їх розмір, а також присвоїти їм ім’я.

Створення хмарного VPS - додавання дисків

Задавши необхідні параметри дисків, необхідно натиснути на «Следующий шаг». На цьому кроці необхідно вказати конфігурацію мережі:

  1. Можна додати картку мережі;
  2. Вказати ім’я мережної картки;
  3. Налаштувати параметри початкового завантаження/configure bootstrap.
Створення хмарного VPS – додавання мережної карти

Налаштування початкового завантаження дозволяють вказати власний пароль для підключення SSH, SSH ключі, інтеграцію з Chef. Ці параметри можна пропустити та натиснути на кнопку «Пропустить и создать сервер» .

Створення хмарного VPS - створення сервера

Після цього розпочнеться етап створення сервера. Це займе не більше 15 секунд, але в цей час можна створити ще один сервер натиснувши на кнопку «Создать другой сервер».

На цьому хмарному сервері створено і далі відбудеться автоматичний перехід у меню керування. На даний момент статус VPS: «Остановлено», тобто. він не працює. Тиснемо кнопку «Запустить».

Запуск сервера хмар

Тепер ми бачимо, що сервер у режимі online і працює. Також свою роботу розпочав розрахунковий період, але юніти списуватимуться з балансу після 1-ї години роботи VPS.

Коректна робота хмарного серверу

Після того, як VPS запущено, можна підключитися через SSH через PuTTy, Zoc та інші аналогічні програми.

Щоб дізнатися деталі доступу для підключення SSH, потрібно натиснути кнопку «Конфигурация» і дізнатися IP адресу сервера. У розділі «Безопасность» можна побачити логін та тимчасовий пароль:

Конфігурація сервера хмар

Тепер можна підключитися через SSH за допомогою:

  • IP-адреса сервера;
  • Ім’я користувача та тимчасовий пароль.

У результаті підключення SSH має бути виконане успішно. Підключившись, виникне повідомлення про те, що необхідно оновити пароль, оскільки термін дії тимчасового пароля добіг кінця.

Повідомлення про необхідність зміни пароля

Для того, щоб змінити пароль, необхідно:

  1. Ввести старий пароль;
  2. Ввести новий пароль;
  3. Повторити новий пароль.

Після цієї процедури підключення SSH буде обірвано. Тепер можна підключитися, використовуючи новий пароль.

Підключення до хмарного сервера SSH

Новий пароль не відображатиметься на панелі керування хмарним сервером і його неможливо буде змінити. У зв’язку з цим дуже важливо запам’ятати пароль, який було вказано. Також пароль можна буде змінити, підключившись по SSH і використовуючи команду passwd. Потім потрібно буде вказати поточний пароль, ввести новий та підтвердити його.